Jak przygotować zwierzę do wizyty w gabinecie?

1. W naszym gabinecie nie jest konieczne wcześniejsze umawianie wizyty.

2. Zwierzaka powinna przyprowadzić osoba pełnoletnia. Towarzystwo dzieci bardzo mile widziane :) 

3. Psy należy przyprowadzać na smyczy. Dobrze mieć również ze sobą kaganiec, nawet jeśli zwierzak nie jest agresywny nigdy do końca nie można przewidzieć, jak zachowa się  podopieczny w nieznanej dla niego sytuacji. 

4. Koty (oraz inne drobniejsze stworzenia) powinny być przynoszone w odpowiednich transporterach lub koszykach,    ewentualnie na rękach (należy jednak wtedy pamiętać o zabezpieczeniu zwierzaka przed niespodziewaną ucieczką - owinąć w kocyk,założyć szelki itd) 

5. Osoby przychodzące z ptakami ozdobnymi powinny wyposażyć się w skórzane rękawiczki, jeśli zwierzak nie jest oswojony. Ptaki bardzo łatwo denerwują się, dlatego w czasie wizyty powinny być trzymane wyłącznie przez właściciela, którego znają (np. osobę która je karmi). 

6. W poczekalni właściciel powinien czuwać, aby jego pupil nikomu nie zagrażał i sam zbytnio się nie denerwował. Jeżeli zdarzy się, że zwierzę zanieczyści poczekalnię, należy po nim posprzątać ( w gabinecie są dostępne artykuły higieniczne - wystarczy o nie poprosić). 

7. Na początku wizyty należy przedłożyć książeczkę zdrowia. Jeśli zwierzak takiego dokumentu nie posiada, założymy go na miejscu. Jest to ważne, gdyż w książeczce zdrowia zamieszcza się historię stanu zdrowia pacjenta oraz szczepienia. 

8. Ponieważ lekarz musi opierać się na informacjach udzielonych przez opiekuna, dobrze byłoby gdyby ten znał jak najwięcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia i zachowania zwierzęcia (od kiedy zwierzę źle się czuje, czy ma apetyt, czy pije, czy były podawane jakieś leki przez właściciela itp). Jeżeli zwierzę było już leczone, należy zabrać ze sobą całą dokumentację leczenia. 

9. W przypadku problemów skórnych NIE WOLNO KĄPAĆ zwierzęcia przed wizytą. W ten sposób likwiduje się niektóre zmiany chorobowe, co utrudnia lekarzowi właściwe rozpoznanie. 

10. Gdy na widok igły i strzykawki robi się właścicielowi słabo, należy zgłosić to lekarzowi, a on poinstruuje jak się zachować.

11. PAMIĘTAJMY!  Nawet najlepszy lekarz nie jest w stanie zbadać zwierzaka i postawić diagnozy przez telefon czy internet :)